مقاطع دانشگاهی در کشور انگلستان

مقاطع تحصیلی در دانشگاههای انگلستان
مقاطع تحصیلی در دانشگاههای انگلستان

مقاطع تحصیلی در دانشگاه‌های انگلستان

کشور انگلستان از مقاصد عالی برای تحصیل و زندگی است. کشوری اروپایی دارای نظام آموزشی و دانشگاه‌های معتبر است که در سراسر جهان شناخته شده است. رشته‌های متنوع و شرایط مطلوب تحصیل می‌تواند از انگلستان مقصدی مناسب برای تحصیل و کار بسازد. بهتر است با مقاطع تحصیلی در دانشگاه‌های انگلستان بیشتر آشنا شویم.

تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه‌های انگلستان

 این دوره تحصیلی در انگلستان حدود سه سال به طول می‌انجامد. 

برای ورود به بیشتر دانشگاه‌های انگلستان در مقطع لیسانس ارائه آیلتس با نمره ۶ ضروری است. جالب است بدانید که امکان دوره‌های کار تحصیل نیز در مقطع کارشناسی وجود دارد. در دوره‌های کار تحصیل، شخص علاوه بر اینکه به مدت سه سال مبادرت به تحصیلات آکادمیک می‌کند، زمانی حدود یک سال نیز در شرکت‌های معتبر در این کشور یا کشورهایی که با دانشگاه مزبور قرارداد دارند مبادرت به کارورزی می‌کند. بیشتر کارورزی‌ها در سال سوم تحصیل امکان‌پذیر است. بعد از گذراندن این دوره‌ها امکان اخذ لیسانس فراهم می‌شود. پس از آن اگر مدرک کارشناسی اخذ شد معدل مناسبی داشت، امکان جذب و استخدام در آن شرکت میسر است. این شرایطی عالیست که دانشجو هم وارد شرایط کاری شود و هم از تخصص خود کسب درآمد داشته باشد.

گذراندن دوره‌های کار تحصیل در همه رشته‌ها و دانشگاه‌ها میسر نیست؛ برخی از دانشگاه‌ها این دوره‌ها را ارائه می‌دهند. هزینه‌های تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلستان متفاوت است، اما به‌طور تقریبی برای دانشجویان بین‌المللی هزینه‌ای حدود ۱۰ الی ۳۸ هزار پوند دربر خواهد داشت.

تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس در دانشگاه‌های انگلستان

دوره‌های آمادگی برای مقطع فوق‌لیسانس

این دوره‌ها با نام Pre-master شناخته می‌شود و برای آمادگی ورود به مقطع فوق‌لیسانس برگزار می‌گردد. مدرک زبان برای شرکت در این دوره آیلتس پنج و نیم است. دوره‌ها یکساله بوده و در دو ترم تشکیل می‌شود.

تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس شاخه‌های متفاوتی دارد که مهم‌ترین آن‌ها معرفی می‌گردد:

M.Sc

فوق‌لیسانس علوم و از رایج‌ترین انواع کارشناسی‌ارشد است.

M.A

کارشناسی‌ارشد هنر بوده و بعد از مدارک رایج فوق‌لیسانس است که در رشته‌های هنری اخذ می‌گردد.

M.Eng

کارشناسی‌ارشد رشته حقوق

M.Phil: Master of Philosophy

این دوره‌ها افراد را برای ورود به دوره‌های دکترا آماده می‌کند. کسانی که قصد دارند در مقطع دکترا تحصیل کنند این دوره‌ها را خواهند گذراند.

M.Res: Master of Research

این دوره‌ها مخصوص کسانی است که در رشته‌هایی نظیر باستان‌شناسی تحصیل می‌کنند. ازآنجاکه این رشته‌های تحصیلی بر پایه تحقیقات بنا شده است این دوره باید طی گردد تا آمادگی‌های تخصصی در این زمینه کسب شود.

دوره‌های فوق‌لیسانس در کشور انگلستان یک‌ساله است و همچنین امکان گذراندن دوره‌های کار تحصیل نیز در این مقطع فراهم است. در این حالت است که  دوره فوق‌لیسانس دو سال به طول خواهد انجامید. متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس را دارند در بیشتر مواقع باید آیلتس نمره ۶ و نیم ارائه دهند.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد در کشور انگلستان متغیر است. دانشجویان بین‌المللی برای گذراندن این دوره سالانه چیزی در حدود ۱۱ تا  ۳۲ هزار پوند باید پرداخت کنند.

تحصیل Pre-PhD در انگلستان

این دوره برای آمادگی دانشجویان برای مقطع دکترا برگزار می‌شود. این دوره دانشجو را برای نحوه تحقیق و تحصیل در این مقطع تحصیلی ورزیده می‌کند. دوره‌های یکساله نامبرده نیازمند نمره آیلتس شش و نیم است.

 

تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان

تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان

یکی از مقاطع تحصیلی کاربردی و محبوب در دانشگاه‌های انگلستان است. متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در این مقطع را دارند در اولین مرحله باید رزومه خود را به استاد راهنمای دانشگاه مورد نظر ارائه نمایند و پس از تأیید استاد مربوطه موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر خواهند شد. دوره‌های دکترا در دانشگاه‌های انگلستان سه ساله است و بر پایه پژوهش استوار است. کسانی که قصد ادامه تحصیل در این مقطع را دارند باید نمره زبان آیلتس ۷ ارائه دهند و همچنین دارای رزومه آکادمیک و قوی باشند. این مقطع هزینه متغیر داشته که به‌طور تقریبی چیزی در حدود ۳ الی ۱۸ هزار پوند در سال است. توجه به این نکته ضروریست که در مقطع دکترا در انگلستان بورسیه‌های متنوع توسط دانشگاه‌ها، مؤسسات دولتی و نهادهای خصوصی به دانشجویان ارائه می‌گردد. افرادی که دارای رزومه قوی هستند شانس استفاده از این شرایط را دارند.

دوره‌هایLPC  و BPC برای وکالت در دانشگا‌ه‌های کشور انگلستان

در اینجا به شناخت و بررسی انواع دوره‌های تحصیلی مخصوص رشته‌های حقوق خواهیم پرداخت. افرادی که در این رشته‌ها تحصیل می‌کنند می‌توانند به‌عنوان وکیل یا مشاور حقوقی فعالیت نمایند. اشخاصی که قصد دارند به‌عنوان وکیل در کشور انگلستان فعالیت کنند علاوه بر گرفتن مدرک لیسانس و فوق‌لیسانس باید دوره‌های یکساله (BPC) را هم پشت‌سر بگذارند و پس از پشت سر گذاشتن این دوره‌ها در دفاتر وکالت انگلستان مبادرت به کار می‌کنند یا با کسب تجربه به‌صورت مستقل به فعالیت می‌پردازند.

 افرادی که قصد دارند به‌عنوان مشاور در این کشور مشغول به کار شوند باید به‌طور مستقیم در دوره‌های (LPC) شرکت کنند. این دوره‌ها یک‌ساله بوده و پس از گذراندن آن‌، دانشجو به‌عنوان کارآموز در دفاتر وکالت مشغول به کار می‌شود تا آمادگی لازم را برای ورود به دنیای حرفه‌ای این شغل کسب کند.

به‌منظور تحصیل در این کشور پرطرفدار و گذراندن صحیح مراحل برای مشاوره در کنار شما خواهیم بود تا به بهترین شیوه به خواسته‌های خود در زمینه تحصیل در این کشور معتبر دست یابید و علاوه بر اخذ مدرک معتبر امکان زندگی و کار نیز برای شما فراهم آید.

موسسه ایرانیان نیکنام پارسی در کنار شما در تمامی مراحل خواهیم بود.

پیام بگذارید